Acaí bobule pochádzajú z palmy v Južnej Amerike. Zatiaľ čo tradičné jedlo tam stáročia, ako aj na liečbu hnačky, acaí sa nedávno stala populárnou v USA z dôvodu jej údajnej zdravotných výhod.

Prečo sa ľudia berú acaí?

Acaí bobule obsahujú množstvo látok, ktoré by mohli zvýšiť zdravie. Pre jedného, acaí bobule sa zdajú mať veľmi vysokú úroveň antioxidantov – porovnateľné s brusnicami, ale vyššie ako čučoriedky, jahody a iné ovocie. V laboratórne štúdie, antioxidanty sa zdajú chrániť bunky pred poškodením, ktoré môže viesť k chorobám ako je rakovina, okrem možno priamo inhibuje rast niektorých typov rakoviny. Látky v acaí bobule môže znížiť zápal a prípadne mohol spomaliť šírenie rakovinových buniek. Tiež, niektoré laboratórne štúdie acaí extraktov viedlo k pozitívny vplyv na krvné cievy, ktoré by mohli byť užitočné pre mnohých rôznych ochorení.

Acaí bobule obsahujú aj zdravých mastných kyselín, ako je kyselina olejová, jeden z rovnakej oleja nájsť na olivovom oleji.

Potenciálne prínosy acaí sú však založené na predbežné laboratórne štúdie. Zatiaľ nevieme, rozsah acaí’s prípadné zdravotné prínosy u ľudí.

Acaí bol predaný ako potravinový doplnok pre podmienky, ako je vysoká hladina cholesterolu, srdcové problémy, alergie a rakovinu. Tieto spôsoby použitia acaí je nedokázaný.

Kliknite tu kúpiť čisto Acai Berry Diéta pilulku

Koľko acaí mali by ste mať?

Acaí síce liečbou unproven, má dlhú históriu použitia v tradičnej medicíne, ktorá ponúka vhodné vodítko pre niektoré jeho použitie.

Môžete získať acaí prirodzene od potravín?

Acaí ovocie je spoločný potravín v niektorých oblastiach južnej Ameriky. V USA, je k dispozícii v niektorých obchodoch so zdravou výživou a supermarkety. Acaí je tiež zložka niektoré džúsy, nápoje, likéry, želé, zmrzliny a iných potravín. To je tiež používa ako prírodné potravinárske farbivo.

Kliknite tu kúpiť čisto Acai Berry Diéta pilulku

Aké sú riziká užívania acaí?

  • Vedľajšie účinky. Keď jedli, ako potraviny, acaí sa zdá byť bezpečné. Pretože oni neboli dobre-študoval, typické nežiaduce účinky acaí doplnkov nie sú známe.
  • Riziká. Je možné, že acaí môžu vyvolať alebo zhoršiť opuch, vysoký krvný tlak, vredy alebo črevné krvácanie. Ak používate acaí, poradiť sa s lekárom pred načítaním MRI, pretože existuje možnosť, že by mohla interferovať s testom.
  • Interakcie. Ak pravidelne užívate lieky, poraďte so svojím lekárom skôr, ako začnete používať acaí doplnky. Oni mohli komunikovať s voľnopredajné lieky ako ibuprofen a iné NSAID lieky proti bolesti, rovnako ako predpis lieky proti bolesti. Neberte acaí bez prvý hovoriť so svojím lekárom ak užívate drogy rakoviny, pretože to môže zablokovať ich účinnosť. Nepoužívajte acaí spolu s inými antioxidačných doplnkov bez súhlasu lekára.

Keď acaí bobule sú konzumované ako potraviny, zdá sa, že bezpečný. Ale vzhľadom na nedostatok dôkazov o bezpečnosti acaí doplnky, nie sú odporúčané pre deti alebo pre ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčiace.

Kliknite tu kúpiť čisto Acai Berry Diéta pilulku