Co je krunýřovky olej?

Krunýřovky jsou korýši krevety s dioxinovým efektem, které jsou přibližně 1 až 6 centimetrů. Je žijí v oceánu, kde se živí převážně fytoplankton. Jsou v dolní části potravního řetězce a jsou jedeni velryby, tuleni, tučňáci, chobotnice a ryb.

Komerční rybolov krunýřovky dochází především v jižním oceánu a severní části Tichého oceánu podél pobřeží Kanady a Japonska. Kril, které jsou loveny se používají pro akvakulturu a akvarijních krmiv, sportovní rybaření návnady nebo že jsou pojídány jako zdroj potravy. V Japonsku krill, zachycené na jídlo se nazývá okiami.

Krill olej, olej, který se přirozeně vyskytuje v kril, je extrahován a prodávány jako potravní doplněk. V některých prodejnách zdravé výživy a online se prodává ve formě kapslí.

Krill olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, což je hlavní důvod, proč je stále populární jako potravní doplněk.

Dalším důvodem, proč krunýřovky olej je stále populární je proto obsahuje antioxidant astaxanthin zvané. Řasy, které jedí krunýřovky vytváří jasně červeného barviva astaxanthin, který dává krill a další korýši jako humři a krevety jejich červeno růžová barva.

Antioxidanty chrání buňky našeho těla před poškozením volnými radikály, nestálých látek, které jsou myšlenka přispět k některých chronických chorob. Na rozdíl od mnoha jiných antioxidantů astaxanthin přes krev – bariéra mozku, kde může teoreticky chránit oko, mozek a centrální nervový systém před poškozením volnými radikály.

Nedávné popularity krunýřovky olej doplňky vzbuzuje obavy, že by mohlo ohrozit obyvatelstvo jeho dravčí, tučňáci, tuleňů a velryb.

Klikněte zde pro koupit krunýřovky olej z oficiální stránky

Proč lidé používají krunýřovky olej

Lidé používají krunýřovky olej ze stejných důvodů, že používají, rybí tuk, lněné oleje nebo jiné omega-3 mastných kyselin. Na rozdíl od rybího tuku nezpůsobuje krunýřovky olej rybí říhání nebo pachuť, společné vedlejší efekt rybího tuku. Krunýřovky olej také obsahuje vyšší množství astaxanthin než rybí tuk. Zde jsou některé specifické podmínky, pro něž se používá.

1) Vysoký Cholesterol

Krill olej je studována jako přírodní lék pro vysokou hladinu cholesterolu. V jedné studii 120 lidí dostali krunýřovky olej, rybí tuk nebo placebo. Krunýřovky olej snižuje LDL (běžně označované jako špatná ) o 34 % a zvýšení HDL cholesterolu ( dobré ) cholesterolu o 43,5 % ve srovnání s placebem. Pro srovnání rybí olej snižuje hladinu LDL cholesterolu o 4,6 % a zvýšení HDL cholesterolu o 4,2 %. Krunýřovky také snižuje triglyceridy.

2) Premenstruační syndrom

Předběžný výzkum naznačuje, že krunýřovky olej může pomoci snížit příznaky premenstruačního syndromu (PMS), nicméně, je zapotřebí dalšího výzkumu.

3) Artritida

Studie v Journal of American College of výživy zkoumal krunýřovky olej (300 mg denně) ve srovnání s placebo a zjistil, že krunýřovky olej je efektivní při snižování příznaky artritidy a zánět.

Klikněte zde pro koupit krunýřovky olej z oficiální stránky

Vedlejší účinky krunýřovky ropy

Krill olej neměli používat lidé s alergií na mořské plody. Lidé s poruchami srážlivosti krve neměli používat krunýřovky ropy, pokud pod dohledem zdravotníka.

Vedlejší účinky krunýřovky oleje mohou zahrnovat řídká stolice, průjem nebo zažívací potíže.

Možné Lékové interakce

Lidé užívající ředění krve (antikoagulační nebo antiagregační léky), jako je aspirin, warfarin (Coumadin), heparin, klopidogrel (Plavix), nesteroidní protizánětlivé léky (NSA) jako je ibuprofen (Motrin, Advil), naproxen (Naprosyn, Aleve) měla jen použitím krunýřovky olej pod lékařskou kontrolou.

Krunýřovky olej by měl také být používán s opatrností lidé užívat byliny a doplňků, které jsou myšlenka zvýšit riziko krvácení, ginkgo biloba a česnek.

Klikněte zde pro koupit krunýřovky olej z oficiální stránky