Čo je krunýřovky olej?

Krill sú krevety-ako kôrovce, ktoré sú približne 1 až 6 cm dlhý. Žijú je oceán, kde sa živia hlavne fytoplanktónu. Sú v spodnej časti potravinového reťazca a sú požitiu veľryby, tulene, tučniaky, chobotnice a ryby.

Komerčný rybolov kryl sa vyskytuje predovšetkým v Južnom oceáne a severnom Tichom oceáne pozdĺž pobrežia Kanady a Japonska. Krill chytil sa používajú pre akvakultúru a akvárium kanály, športové Rybárske návnady alebo sa konzumujú ako jedlo. V Japonsku, kryl, ktorý je chytený na jedlo sa nazýva okiami.

Krill olej, olej, ktorý je prirodzene nachádzajú v krill, je extrahovaný a predáva ako potravinový doplnok. V niektorých obchodoch so zdravou výživou a on-line sa predáva vo forme kapsúl.

Krill olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, čo je hlavný dôvod, prečo je stále populárny ako doplnok stravy.

Krill olej je stále populárny ďalším dôvodom je, pretože obsahuje antioxidant s názvom Astaxantín. Riasy, ktoré jedia krunýřovky produkuje Astaxantín žiarivo červené farbivo, ktoré dáva kryl a ďalšie kôrovce ako homár a krevety ich červeno-ružová farba.

Antioxidanty chránia naše telesné bunky pred poškodením voľnými radikálmi, nestabilných látok, ktoré sú myšlienka prispieť k niektoré chronické ochorenia. Na rozdiel od mnohých iných antioxidantov, Astaxantín prechádza cez krv – bariéra mozgu, kde ho mohol teoreticky ochranu očí, mozgu a centrálnej nervovej sústavy z voľných radikálov škody.

Nedávne popularity kryl olej doplnky vyvolalo obavy, že to by mohlo ohroziť obyvateľov jeho dravce, vrátane tučniaky, tulene a veľryby.

Kliknite tu pre kúpiť Krill olej z oficiálnej webovej stránky

Prečo ľudia používajú Krill olej

Ľudia používajú krill olej z rovnakých dôvodov sa použiť rybí olej, ľanového oleja alebo iné omega-3 mastných kyselín. Na rozdiel od rybieho oleja, krill olej nespôsobí rybka grganie alebo pachuť, časté vedľajšie účinky rybieho oleja. Krill olej obsahuje aj vyššie množstvo Astaxantín ako rybí olej. Tu sú niektoré osobitné podmienky, v ktorej sa používa.

1) Vysoký Cholesterol

Krill olej je študovaná ako prírodný liek na vysoký cholesterol. V jednej štúdii, 120 ľudia dostali krill olej, rybí olej alebo placebo. Krill olej znižuje LDL (bežne označované ako zlé ) 34% a zvýšenie HDL cholesterolu ( dobrú ) cholesterolu o 43,5% v porovnaní s placebom. Pre porovnanie, rybí olej znižuje hladinu LDL cholesterolu o 4,6% a zvýšiť HDL cholesterol o 4,2%. Kryl aj Znížený triglyceridov.

2) Predmenštruačný syndróm

Predbežný výskum naznačil krill olej môže pomôcť znížiť príznaky predmenštruačný syndróm (PMS), je však potrebný ďalší výskum.

3) Artritída

Štúdie v Journal of American College of výživy preskúmala krunýřovky ropy (300 mg denne) v porovnaní s placebom a zistil, že krill olej bol účinný pri znižovaní artritída príznaky a zápal.

Kliknite tu pre kúpiť Krill olej z oficiálnej webovej stránky

Nežiaduce účinky kryl oleja

Krill olej nemali používať ľudia s alergiou na morské plody. Ľudia s poruchami krvácanie by nemali používať krill olej pokiaľ pod dozorom kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.

Nežiaduce účinky kryl oleja môžu zahŕňať riedku stolicu, hnačka alebo tráviace ťažkosti.

Liekové interakcie možná

Ľudia užívajúci riedenie krvi (antikoagulačnú alebo Antiagregačný lieky), ako je aspirín, warfarín (Coumadin), heparín, klopidogrel (Plavix), non-steroidnou anti-poburujúce liečby (NSA) ako je ibuprofén (Motrin, Advil), naproxén (Naprosyn, alevo) mali len použitie krill olej pod dohľadom lekára.

Krill olej by mal byť používaný s opatrnosťou ľudí s bylinkami a doplnkov, ktoré sú myšlienka zvýšiť riziko krvácania, napríklad ginkgo biloba a cesnak.

Kliknite tu pre kúpiť Krill olej z oficiálnej webovej stránky