Co to jest olej kryla?

Kryl są podobne do krewetek skorupiaki, które są około 1 do 6 cm długości. Żyją jest ocean, gdzie żywią się głównie na fitoplanktonu. Są w dolnej części łańcucha pokarmowego i są spożywane przez wieloryby, foki, pingwiny, kalmary i ryb.

Komercyjnych połowów kryla występuje przede wszystkim w oceanie południowym i północnym Pacyfiku, wzdłuż wybrzeży Kanady i Japonii. Kryl, które są łowione są używane dla akwakultury i akwarium pożywia, sportowe połowów przynęty lub są spożywane jako żywność. W Japonii Kryl, który wpadł do żywności nazywa się okiami.

Olej kryla, olej, który ma znaleźć naturalnie w kryla, jest pobierany i sprzedawana jako suplement. Sprzedawany jest w niektórych sklepach ze zdrową żywnością i online w postaci kapsułek.

Olej kryla zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, który jest głównym powodem, który staje się popularny jako suplement.

Innym powodem, że olej kryla jest coraz bardziej popularne jest, ponieważ zawiera przeciwutleniacz o nazwie astaksantyny. Glony, które jedzą kryla produkuje astaksantyny jasny czerwony pigment, który daje kryla i inne skorupiaki, takie jak homary i krewetki ich kolor czerwono różowy.

Antyoksydanty chronią komórki przed szkody przed wolnymi rodnikami, niestabilnych substancji, które są uważane przyczyniają się do chorób przewlekłych. W przeciwieństwie do wielu innych antyoksydantów astaksantyny przekracza barierę krew – mózg, gdzie go można teoretycznie ochrony oczu, mózg i ośrodkowy układ nerwowy przed wolnymi rodnikami.

Ostatnich popularność suplementów oleju kryla wzbudził obawy, że może to zagrozić ludności drapieżniki, w tym pingwiny, foki i wieloryby.

Kliknij tutaj, aby kupić olej kryla z oficjalnej strony internetowej

Dlaczego ludzie używać oleju kryla

Olej kryla korzystają z tych samych powodów, że używają, olej rybny, olej lniany lub innych kwasów tłuszczowych omega-3. W przeciwieństwie do oleju z ryb olej kryla nie powoduje fishy burps lub posmak, pewien wspólny efekt uboczny oleju z ryb. Ponadto olej kryla zawiera większe ilości astaksantyny niż olej z ryb. Oto niektóre szczególne warunki, w których jest używany.

1) Wysoki poziom cholesterolu

Olej kryla jest analizowana jako naturalny środek na wysoki poziom cholesterolu. W jednym badaniu 120 osób miały kryla oleju, olej z ryb lub placebo. Olej kryla zmniejsza LDL (powszechnie określane jako złe ) cholesterolu o 34% i wzrost HDL ( dobre ) cholesterolu o 43,5% w porównaniu do placebo. Dla porównania olej z ryb zmniejszenie stężenia cholesterolu frakcji LDL o 4,6% i wzrost stężenia cholesterolu HDL o 4,2%. Kryl również obniżenie trójglicerydów.

2) Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Wstępne badania sugerują, olej kryla może przyczynić się do zmniejszenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), jednak niezbędne są dalsze badania.

3) Zapalenie stawów

Badania w Journal of American College of Nutrition zbadane olej kryla (300 mg na dobę), w porównaniu z placebo i stwierdził, że olej kryla jest skuteczne w zmniejszaniu objawów zapalenia stawów i zapalenia.

Kliknij tutaj, aby kupić olej kryla z oficjalnej strony internetowej

Działania niepożądane oleju kryla

Osoby z alergią na owoce morza, nie należy używać oleju kryla. Osób z zaburzenia krzepliwości krwi, nie należy używać oleju kryla, chyba że pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Działania niepożądane oleju kryla mogą obejmować, luźne stolce, biegunka lub niestrawność.

Możliwe interakcje

Osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe (przeciwzakrzepowego lub leków przeciwcukrzycowych), takie jak warfaryna (Coumadin), aspiryna, heparyna, klopidogrel (Plavix), niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen (Motrin, Advil), naproksen (Naprosyn, Aleve) należy tylko olej kryla wykorzystanie, pod nadzorem lekarza.

Olej kryla należy również ostrożnie przez ludzi, zioła i suplementy, które są uważane za zwiększenie ryzyka krwawienia, takich jak ginkgo biloba i czosnek.

Kliknij tutaj, aby kupić olej kryla z oficjalnej strony internetowej