Kas ir krils eļļa

Krils ir garneļu līdzīgu vēžveidīgajiem, kas ir apmēram 1 – 6 cm gara. Viņi dzīvo ir jūras dzelmē, kur tie barojas galvenokārt ar fitoplanktona. Viņi pārtikas ķēdes apakšā un ēst, vaļu, roņu, pingvīni, kalmāriem un zivis.

Komerciālā zveja krils notiek galvenokārt okeāna dienvidu un ziemeļu Klusā okeāna gar krastiem, Kanādu un Japānu. Krils, kas ir nozvejotas izmanto akvakultūras un plūsmas akvāriju, sporta zvejas ēsmas, vai viņi ir ēst kā pārtika. Japānā, pārtikas sagūstījām krils sauc par okiami.

Krils eļļas, eļļas, kas ir dabiski atrodams krils, ekstrahē un pārdoti kā uztura papildinājums. To pārdod dažas veselīgas pārtikas veikalos un internetā kapsulu veidā.

Krils eļļa satur omega-3 taukskābes, kas ir galvenais iemesls, kādēļ tas kļūst populārs kā uztura papildinājums.

Vēl viens iemesls krils eļļa ir kļuvusi populāra ir tāpēc, ka tas satur antioksidantu sauc Astaksantīns. Aļģes, ka krils ēst dod koši sarkanais pigments Astaksantīns, kas dod krils un citus vēžveidīgos, piemēram, Omārs un garneļu to sarkanīgi rozā krāsu.

Antioksidanti aizsargā mūsu organisma šūnām no kaitējumu no brīvajiem radikāļiem, nestabilas vielas, kas varētu veicināt ar dažām hroniskām slimībām. Atšķirībā no daudziem citiem antioksidantiem, Astaksantīns šķērso asins – smadzeņu barjeru, kur tā varētu teorētiski pasargātu acs, smadzeņu un centrālās nervu sistēmas no brīvo radikāļu kaitējumu.

Nesen popularitāti krils eļļas piedevas ir izteikušas bažas, ka tas varētu apdraudēt tās plēsoņām, tostarp pingvīni, plombas un vaļi iedzīvotāju.

Uzklikšķināt šeit, lai nopirkt krils eļļa no oficiālā mājas lapa

Kāpēc cilvēki izmanto krils eļļas

Cilvēki izmanto to pašu iemeslu dēļ viņi izmanto zivju eļļa, linu eļļa vai citas omega-3 taukskābju krils eļļa. Atšķirībā no zivju eļļas krils eļļas nerada pēcgarša, kopējā blakusparādība zivju eļļu vai šaubīgs burps. Krils eļļa satur Astaksantīns lielāku daudzumu nekā zivju eļļa. Piedāvājam dažus īpašus nosacījumus, kas to izmanto.

1) Augsts holesterīna līmenis

Krils eļļa tiek pētīta kā dabas aizsardzības līdzekli par augstu holesterīna līmeni. Viens pētījums 120 cilvēkiem tika dota krils eļļa, zivju eļļu vai placebo. Krils eļļa samazina ZBL (parasti sauc par slikti ) par 34 % un palielināt HDL holesterīns ( labs ) holesterīna 43.5 %, salīdzinot ar placebo. Salīdzinājumam, zivju eļļa samazina ZBL holesterīna līmeni par 4.6 % un HDL holesterīns palielinājās par 4.2 %. Krils pazemināja arī triglicerīdu.

2) Premenstrual sindroms

Ievada pētījumi liecina, ka krils eļļa var palīdzēt samazināt simptomus premenstrual sindroms (PMS), tomēr ir vajadzīga papildus izpēte.

3) Artrīts

Pētījums žurnālā American College Nutrition krils eļļa (300 mg dienā), salīdzinot ar placebo pārbaudīja un konstatēja, ka krils eļļas bija efektīvi samazinātu artrīta simptomi un iekaisumu.

Uzklikšķināt šeit, lai nopirkt krils eļļa no oficiālā mājas lapa

Krils eļļas blakusparādības

Krils eļļas nevajadzētu lietot cilvēkiem ar alerģijām ar jūras veltēm. Cilvēkiem ar traucējumiem asiņošana krils eļļas nedrīkst izmantot, ja vien ar kvalificētu medicīnas speciālistu uzraudzībā.

Krils eļļas blakusparādības var būt vaļēju izkārnījumi, caureja vai gremošanas traucējumi.

Iespējamo narkotiku mijiedarbība

Cilvēku asins atšķaidītāji (antikoagulantu vai anti-platelet medikamenti), piemēram, aspirīnu, varfarīna (Coumadin), heparīns clopidogrel (Plavix)-steroīdās pretiekaisuma medikamentus (NPL) kā ibuprofēns (Motrin, Advil), naproksēns (Naprosyn, Aleve) būtu tikai krils eļļas izmantošana ārsta uzraudzībā.

Krils eļļas vajadzētu izmantot piesardzīgi, cilvēkus, kas augiem un papildinājumus, kas varētu palielināt risku, ka asiņošana, piemēram, ginkgo biloba un ķiplokus.

Uzklikšķināt šeit, lai nopirkt krils eļļa no oficiālā mājas lapa