Kırmızı Ahududu sadece lezzetli değildir fruit–they büyük besin değeri vardır. Yalnızca bir kez kullanılabilir aylarında, ahududu-ebilmek şimdi var olmak zevk taze, kurutulmuş veya dondurulmuş yıl yuvarlak.

Ahududu besin değeri

Kırmızı Ahududu diyet lif çok yüksek. Bunların toplam ağırlığı yüzde 20’si kadar fiber oluşur. Onlar da C vitamini, b vitaminleri, folik asit, mangan, bakır, magnezyum ve demir iyi bir kaynak. Bir bardak kırmızı ahududu, c vitamini, manganez için BKİ yüzde 60 ve yüzde 33 fiber BKİ yarım önerilen günlük ödenek sağlar.

Bir bardak Kırmızı Ahududu beslenme-ecek sağlamak sen ile tüm bu besin değeri ve sadece 60 kalori kullanacak.

Satın Ahududu ayıklamak için tıklayınız

Ahududu Faydaları Sağlık

Kırmızı Ahududu polifenoller ve antioksidanlar yüksek ve anticarcinogenic özellikleri için ödüllü bir polifenol ellagic asit olarak bilinen bir bileşik yüksek düzeyde içeren 4900.They bir orac değerine sahip. Araştırma, bu bitki fenol bir etkili bir kanser preventer ve önleyici olabileceğini gösterir. Elligic asit, kansere neden olan kimyasal, onları etkin olmayan işleme bağlamak için bilinir.

Kırmızı Ahududu da yüksek olan Antosiyaninler bu flavanoid bileşikleri bilinen. Çilek kırmızı rengi sorumludur. Antosiyaninler, kalp hastalığı ve demans karşı vücudu korumak için gösterilmiştir. Damar ve dolaşım sisteminin güçlendirilmesi de yararlıdır. Bu bileşiklerin Kırmızı Ahududu gibi tüm gıdalar almak daha yararlı olacağı görünüyor fazlalaştı ki onları alarak ek formu.

Kırmızı Ahududu bitkisinin yaprakları, nesiller için tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır. Genellikle bir çay batmış, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve ishal belirtileri hafifletmek için Kırmızı Ahududu yaprağı kullanılmıştır.

Satın Ahududu ayıklamak için tıklayınız

Seçimi

Ahududu, çok hızlı bir şekilde kötü gitmek. Taze Ahududu satın alındığı gün içinde tüketilmesi gerekir. Çilek, firma ve zengin ve derin bir renk seçin. Bu yumuşak ya da herhangi bir zedelenme ya da kalıp belirtileri gösteren çilek kaçının.

Depolama

Ahududu hızla yok, bakım için uygun depolama alınması gerekir. Çilek kapsayıcıdan Kaldır ve herhangi bir yara bere veya küflü olanları atmak. Bu-ecek önlemek onları–dan diğer kirletici. Ahududu kaba geri yıkanmamış yerleştirin ve iki güne kadar buzdolabında saklayın.

Kırmızı Ahududu için dondurucu bir yıl saklanabilir. Ahududu dondurmak için onları yıkamak ve yavaşça kuru pat kağıt havlu kullanın. Ardından, ahududu çilek kalabalık değil emin bir çerez levha yayıldı. Çerez levha dondurucu içine aktarmak ve onları için bir saat kadar donma sağlar. Bir kez [NULL]’Dondurulmuş çilek, dondurucu torbaya koyun. Çilek renklerine korumaya yardımcı olmak için limon suyu ekleyebilirsiniz.

Satın Ahududu ayıklamak için tıklayınız

Ahududu ipuçları

Dondurulmuş Ahududu buzunu hızla ve kolayca tahıl, yoğurt ya da krep için eklenebilir. Onlar süt ile karıştırılır ve smoothies içine karışık. Ahududu, salata için ilginç bir yanı da olun.

Satın Ahududu ayıklamak için tıklayınız