Czerwone maliny są nie tylko pyszne fruit–they mają wielką wartość odżywczą. Raz tylko dostępne połowie lata, maliny mogą być cieszył się przez cały rok świeże, osuszony lub zamrożony w.

Wartość odżywcza malin

Czerwone maliny są bardzo bogate w błonnik. Do 20% ich całkowitej masie składa się z włókien. Są one również dobrym źródłem witaminy C, witamin z grupy B, kwas foliowy, manganu, miedzi, magnezu i żelaza. Jedna szklanka czerwonej maliny stanowi połowę zalecanej dawki dziennej witaminy c, 60 procent dziennego zapotrzebowania dla manganu i 33 procent dziennego zapotrzebowania na błonnik.

Jedzenie kubek malin czerwony wola zapewnić ty rezygnować ten wartość odżywczą i tylko będzie spożywanie 60 kalorii.

Kliknij tutaj, aby kupić dodatek malin

Korzyści zdrowotne wynikające z malin

Czerwone maliny są wysokie w przeciwutleniacze i polifenole i rzeczywistą wartość ORAC 4900.They zawierają wysoki poziom związek znany jako kwas elagowy, polifenoli, cenione za jego działanie przeciwnowotworowe właściwości. Badania wskazują, że ten roślin fenolu może być skuteczne raka preventer i inhibitora. Kwas Elligic jest znany powiązać rakotwórczych substancji chemicznych, czyniąc je nieaktywne.

Czerwone maliny są wysokie to antocyjany są one znane jako flavanoid związki. Są one odpowiedzialne za kolor czerwone jagody. Antocyjany wykazano, że chronią organizm przed chorobami serca i demencji. Są one również przydatne w zwiększaniu żył i układu krążenia. Warto zauważyć, że uzyskanie tych związków z całej żywności, takich jak czerwone maliny, wydaje się być bardziej korzystne uzupełnienie że biorąc je formie.

Liście czerwone Malina roślin były używane od pokoleń do celów leczniczych. Zwykle zanurzony do herbaty, czerwone liście malin zostały wykorzystane do złagodzić objawy przeziębienia, ból gardła i biegunka.

Kliknij tutaj, aby kupić dodatek malin

Wybór

Maliny zepsuć się bardzo szybko. Świeże maliny powinny być spożywane w ciągu dni od daty zakupu. Wybierz jagody, które są twarde i mają bogaty, głęboki kolor. Uniknąć jagody, które są miękkie lub że wykazywać żadnych oznak siniaki lub pleśni.

Przechowywania

Ponieważ maliny zginął tak szybko, uwagę należy podjąć dla właściwego przechowywania. Usunąć jagody z pojemnika i wyrzucić wszelkie te posiniaczone lub pleśnią. Będzie to zapobiec ich uszkodzeniu innych. Miejsce malin w kontenerze umyte i przechowywać w lodówce do 2 dni.

Czerwone maliny mogą być przechowywane w zamrażarce przez do jednego roku. Aby zamrozić maliny, umyć je i umożliwia delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym. Następnie rozłożyć malin na blasze, upewniając się, że nie tłum jagody. Przenieść karty cookie do zamrażalnika i niech zamrażać na około godzinę. Gdy jagody mają zamrożone, umieścić je w torbie zamrażarka. Można dodać sok z cytryny, jagody, aby pomóc zachować ich kolor.

Kliknij tutaj, aby kupić dodatek malin

Maliny porady

Mrożone maliny rozmrażać szybko i można łatwo dodać do zbóż, jogurt lub naleśniki. Mogą być mieszane z mlekiem i wkomponowana w koktajle. Maliny również zrobić ciekawy dodatek do sałatek.

Kliknij tutaj, aby kupić dodatek malin