Červené maliny nejsou jen výborné fruit–they mají velkou výživnou hodnotu. Polovině-pouze jednou k dispozici léto, maliny lze nyní si užil čerstvé, sušené nebo mražené celoroční.

Nutriční hodnota maliny

Červené maliny jsou velmi vysoké v vlákniny. Až o 20 procent z jejich celkové hmotnosti tvoří vlákna. Jsou také dobrým zdrojem vitaminu C, B vitamíny, Kyselina listová, manganu, mědi, hořčíku a železa. Jeden šálek červených malin obsahuje polovinu Doporučené denní dávky vitaminu c, 60 procent RDA manganu a 33 procent RDA na vlákno.

Jíst šálek červené maliny vám poskytne tato nutriční hodnotu a bude pouze konzumovat 60 kalorií.

Klikněte zde koupit extrahovat Malina

Zdravotní přínosy maliny

Červené maliny jsou s vysokým obsahem antioxidantů a polyfenoly a ORAC hodnotu 4900.They obsahují vysoké množství sloučeniny známé jako kyselina ellagová, polyfenolů ceněná pro své anticarcinogenic vlastnosti. Výzkum ukazuje, že tato rostlina fenolu může být efektivní rakoviny preventer a inhibitor. Kyselina Elligic je známo, že vázat rakovinu působit chemikálie, vykreslování je neaktivní.

Červené maliny jsou také vysoká je antokyanů, ty jsou známé jako flavanoid sloučeniny. Oni jsou zodpovědní za plody červené barvy. Antokyanů bylo prokázáno, že chrání tělo proti srdečních onemocnění a demence. Jsou také užitečné při posílení žil a oběhový systém. Stojí za zmínku, že se tyto sloučeniny z celého potravin, jako je červené maliny, zdá se být výhodnější doplnit že s nimi v podobě.

Listy červená Malinová rostliny byly použity pro generace pro léčebné účely. Obvykle ponořený do čaje, červená Malinová listy byly použity ke zmírnění příznaků nachlazení, bolesti v krku a průjem.

Klikněte zde koupit extrahovat Malina

Výběr

Maliny zkazit velmi rychle. V rámci dnů od nákupu by měly být konzumovány čerstvé maliny. Vyberte si bobule, které jsou pevné a mají bohaté, hluboké barvy. Vyhněte se bobule, které jsou měkké, nebo že vykazovat žádné známky zhmoždění nebo plíseň.

Skladování

Protože maliny tak rychle hynou, péče musí být přijata pro správné skladování. Vyjměte z nádoby bobule a vyhodit všechny ty pohmožděný nebo plesnivé. To se jim zabránit kontaminujících ostatních. Umístěte maliny zpět do nádoby nemyté a uložit v chladničce až dva dny.

Červené maliny lze uložit v mrazáku pro až za rok. Chcete-li ukotvit maliny, vyprat a pomocí papírovým ručníkem jemně osušte. Dále rozprostřené maliny na cookie list nezapomeňte dav bobule. Převést cookie list do mrazáku a nechat je zmrazit pro asi hodinu. Jakmile se zmrazené plody, umístěte je do mrazáku pytle. Bobule pomoci zachovat jejich barvu můžete přidat citrónovou šťávu.

Klikněte zde koupit extrahovat Malina

Maliny tipy

Mražené maliny odmrazit rychle a lze ji snadno přidat na cereálie, jogurt nebo palačinky. Mohou být smíchány s mlékem a do smoothies. Maliny rovněž vytvořit zajímavý doplněk do salátů.

Klikněte zde koupit extrahovat Malina