Červené maliny sú nie len chutné fruit–they majú veľkú výživovú hodnotu. Iba raz k dispozícii-leto, maliny môžu teraz byť tešil rok čerstvé, sušené alebo mrazené kolo.

Nutričná hodnota malín

Červené maliny sú veľmi vysokým obsahom vlákniny. Až 20 percent z ich celkovej hmotnosti pozostáva z vlákien. Oni sú tiež dobrým zdrojom vitamínu C, vitamínov skupiny B, kyselina listová, mangán, meď, horčíka a železa. Jeden šálka červené maliny poskytuje polovicu odporúčanej dennej dávky vitamínu c, 60 percent RDA pre mangánu a 33 percent RDA pre vlákno.

Jesť šálka červené maliny vám poskytne túto výživovú hodnotu a bude len byť náročné 60 kalórií.

Kliknite tu kúpiť malina extrahovať

Zdravotné prínosy z malín

Červené maliny sú s vysokým obsahom antioxidantov a polyfenolov a ORAC hodnoty 4900.They obsahujú vysoké hladiny zlúčeniny známe ako ellagic kyselina, polyfenolov cenený pre svoje anticarcinogenic vlastnosti. Výskum ukazuje, že táto rastlina fenolu môže byť účinné rakoviny preventer a inhibítor. Kyselina Elligic je známe, že viazať chemické látky spôsobujúce rakovinu, vykresľovali neaktívne.

Červené maliny sú tiež vysoko je antokyanov, títo sú známi ako flavanoid zlúčenín. Zodpovedajú za farbu bobule červené. Antokyaníny preukázateľne chránia telo proti srdcové choroby a demencie. Oni sú tiež užitočné na posilnenie žíl a obehovým systémom. Je potrebné poznamenať, že získanie týchto zlúčenín z whole foods, rovnako ako červené maliny, sa zdá byť výhodnejšie doplniť že ich prijatie forme.

Listy červené Malinový rastliny boli použité pre generácie pre liečebné účely. Zvyčajne ponorený do čaju, červené Malinový listy boli použité na zmiernenie príznakov prechladnutia, bolesti v krku a hnačka.

Kliknite tu kúpiť malina extrahovať

Výber

Maliny pokaziť veľmi rýchlo. By mali byť konzumované čerstvé maliny, do dní od nákupu. Vybrať bobule, ktoré sú pevné a majú sýtu farbu. Vyhnite sa bobule, ktoré sú mäkké alebo ktoré nejavia žiadne symptómy, modriny alebo plesne.

Skladovanie

Vzhľadom k tomu, maliny zahynúť tak rýchlo, starostlivosti musí byť prijaté pre správne skladovanie. Odstrániť bobule z kontajnera a vyhodiť všetky tie pohmožděný alebo plesnivé. Tým sa zabráni kontaminácii ostatných. Miesto malín späť do kontajnera neumývané a uložte do chladničky do dvoch dní.

Červené maliny skladovať v mrazničke pre až na jeden rok. Zmraziť maliny, vyprať a jemne osušte pomocou papierového uteráka. Ďalej šíriť malín na cookie list uistiť sa, že dav bobule. Prenos cookie list do mrazničky a nechajte ich zmraziť pre asi hodinu. Akonáhle bobule majú mrazené, umiestniť ich do mrazničke vaku. Môžete pridať citrónovú šťavu bobule pomôcť zachovať ich farbu.

Kliknite tu kúpiť malina extrahovať

Maliny tipy

Mrazené maliny odmrazovanie rýchlo a môžete ľahko pridať obilnín, jogurt alebo palacinky. Môžu byť zmiešané s mliekom a zamiešali do smoothies. Maliny sa zaujímavým doplnkom do šalátov.

Kliknite tu kúpiť malina extrahovať