Yeşil çay takviyeleri genellikle sağlık sorunları bir dizi için doğal bir ilaç olarak lanse. Takviyeleri yeşil çay özü, zengin antioksidan olduğu gösterilmiştir bir madde içerir.

Bu antioksidanlar epigallokateşin-3-yeşil çay özü etkin kurucu olarak kabul edilen gallat (EGCG), içerir. Birçok yeşil çay takviyeleri de theanine, içeren bir amino asit düşündüm bir sakinleştirici etkisi üretmek.

Yeşil çay ek kullanımları

Yeşil çay takviyeleri sağlık yararları, dahil olmak üzere bir dizi teklif iddia edilen:

  • kilo kaybı
  • kanser önleme
  • kanser tedavisi
  • Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi
  • kan basıncı düşürmek

Yeşil çay ve yeşil çay Takviyeler

Kapsül ve sıvı bulunan, yeşil çay takviyeleri genellikle birden fazla yeşil çay bardak her gün içmek zorunda kalmadan antioksidan alımını artırmak için bir araç olarak pazarlanmaktadır. Ancak, tarihe en bilimsel çalışmalar (değil ek form) bir içecek olarak yeşil çay tüketen sağlık etkileri üzerinde odaklanmıştır.

Koutea resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın

Yeşil çay takviyeleri faydaları

Yeşil çay ek araştırma sınırlı olsa da, çalışmalar, yeşil çay takviyesi aşağıdaki faydaları sunan öneririz:

1) Prostat kanseri savunma

Bir 2009 çalışmada 26 erkek prostat kanseri tanısı, kim her gün yeşil çay ekstresi dört kapsül aldı, prostat kanserinin ilerlemesini sinyal bazı işaretlere önemli bir azalma vardı. Her dört-kapsül doz yaklaşık 12 bardak yeşil çay demlendi denk teslim; 73 gün, 34.5 gün ortalama süresi ile 12 gün arasında tedavi süresi.

2) Soğuk ve grip korunma

Yeşil çay takviyeleri soğuk ve grip, çıta 2007’de yayımlanan bir araştırmaya göre yardımcı. Üç ay boyunca sağlıklı Yetişkin grubu yeşil çay özü patentli formülü veya plasebo kapsül günde iki kez aldı. Çalışmanın sonunda, o yeşil çay takviyeleri alarak daha az soğuk algınlığı ve grip belirtileri ve plasebo alan göre hastalığın daha az gün yaşamıştır.

3) Kolesterol düşürücü

2003 Yılında yayınlanan bir çalışma bir az doymuş yağlı diyet ile eşlendiğinde, yeşil çay takviyesi kullanımı kolesterolü kontrol altında tutmak yardımcı olabilir, öneriyor. Çalışmada 240 yetişkinler, hepsi de hafif orta derecede yüksek kolesterol düzeyleri çalışmanın başında vardı içeriyordu. Eğitim için 12 hafta LDL büyük bir azalma vardı kim yeşil çay aldı kapsül formunda ayıklamak gösterdi sonuçlar ( kötü ) kolesterol bir plasebo kapsül aynı süre boyunca sürdü katılımcılar daha.

Koutea resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın

Yeşil çay takviyeleri güvenlidir?

Bugüne kadar çok az yan etkileri ve yeşil takviyeleri ile ilişkili güvenlik kaygıları hakkında bilinmektedir. Bu yana birçok yeşil çay ek kafein içeren, kafein ile ilgili yan etkiler (anksiyete, artmış kalp hızı ve kan basıncı ve ülser belirtileri kötüleşen gibi) endişeleriniz varsa dikkatli önemlidir.

Serbest radikal çöpçüler (antioksidan) onlar kemoterapi tedavisi sırasında istenmeyen olduğunu unutmamak önemlidir — teorik — ilaçların etkinliğini azaltmak olabilir.

Nasıl yeşil çay takviyeleri kullanmak için

Yeşil çay ekstresi kapsülü ücret takviyesi takviyesi değişebilir. Ancak, yeşil çay özü için kurulan hiçbir önerilen doz olduğunu. Yeşil çay takviyesi kullanımı düşünüyorsanız, hangi doz hakkında sağlık sağlayıcınıza konuşmak sizin için uygun olabilir.

Koutea resmi web sitesinden satın almak için buraya tıklayın