Zeleného čaju doplnky sú často ponúkaný ako prírodný liek na celý rad zdravotných problémov. Doplnky stravy obsahujú extrakt zo zeleného čaju, látky uvedené v bohatých na antioxidanty.

Tieto antioxidanty zahŕňajú epigalokatechín-3-galát (EGCG), ktorý je považovaný za aktívnej zložky extraktu zeleného čaju. Veľa zeleného čaju doplnky tiež obsahuje theanine, aminokyselina myslel, produkovať upokojujúci účinok.

Použitie zeleného čaju Doplnky

Zeleného čaju doplnky sú údajne ponúkajú mnoho zdravotných výhod, vrátane:

  • Chudnutie
  • Prevencia rakoviny
  • Liečba rakoviny
  • Prevencia kardiovaskulárnych ochorení
  • zníženie krvného tlaku

Zelený čaj vs zeleného čaju Doplnky

K dispozícii v kapsule, a kvapalnej forme, zelený čaj doplnky sú často uvádzané na trh ako prostriedok na zvýšenie antioxidačné príjem bez nutnosti piť niekoľko šálok zeleného čaju denne. Však najviac vedecké štúdie zamerali na účinky na zdravie konzumovať zelený čaj ako nápoj (nie vo forme doplnenie).

Kliknite tu kúpiť Koutea z oficiálnej webovej stránky

Výhody zeleného čaju Doplnky

Hoci výskum zeleného čaju doplnky je obmedzená, štúdie naznačujú, že zelený čaj suplementácia môže ponúknuť tieto zdravotné prínosy:

1) Prostaty obrany

2009 Štúdium 26 mužov s diagnózou rakoviny prostaty, kto vzal štyri kapsule extraktu zeleného čaju denne mal významný pokles v niektorých markerov, ktoré signál progresii rakoviny prostaty. Každá štyri-kapsule dávky dodané v prepočte asi 12 šálok uvarenej zeleného čaju; obdobia liečby v rozmedzí od 12 dní 73 dní, s strednou dobou 34,5 dní.

2) Studenej a chrípky Prevencia

Zeleného čaju doplnky môžu pomôcť odvrátiť prechladnutí a chrípke, podľa štúdie uverejnenej v roku 2007. Tri mesiace, skupine zdravých dospelých trvalo proprietárnu vzorec extraktu zeleného čaju alebo placebo kapsula dvakrát denne. Konca štúdia, tie užívať zeleného čaju doplnky zažil menej prechladnutie a príznaky chrípky a menej dní choroby v porovnaní s tými s placebom.

3) Zníženie hladiny cholesterolu

Štúdia uverejnená v roku 2003 naznačuje, že, keď spárovaný s nízkym nasýtených tukov stravy, použitie zeleného čaju doplnky môžu pomôcť udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou. Štúdie bolo zapojených 240 dospelých, z ktorých všetci mali mierne až mierne zvýšenej hladiny cholesterolu na začiatku štúdia. Študijné výsledky ukázali, že tí, kto sa zelený čaj extrakt vo forme kapsúl za 12 týždňov mali väčší pokles LDL ( zlé ) cholesterolu ako účastníci, ktorí vzal placebo kapsule pre rovnakú dobu.

Kliknite tu kúpiť Koutea z oficiálnej webovej stránky

Sú zeleného čaju doplnky bezpečné?

K dnešnému dňu, málo je známe o vedľajších účinkov a bezpečnostné obavy spojené s užívaním zelených doplnkov. Pretože mnoho zeleného čaju doplnky obsahujú kofeín, je dôležité aby so zvýšenou opatrnosťou, ak máte obavy o kofeínu-súvisiace nežiaduce účinky (ako sú úzkosť, zvýšený srdcový tep a krvný tlak a zhoršuje príznaky vredu).

Je tiež dôležité si uvedomiť, že free radikálnej metař (antioxidanty) sú nevítané počas chemoterapie, pretože — teoreticky — môže znížiť aktivitu drogy.

Ako používať zeleného čaju Doplnky

Množstvo extraktu zeleného čaju na kapsuli sa líši od dodatok na dodatok. Avšak, neexistuje žiadny stanovená odporúčaná dávka pre extrakt zo zeleného čaju. Ak ste zvažuje použitie zeleného čaju doplnky, hovoriť s vášho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti o aké dávky môže byť pre vás vhodná.

Kliknite tu kúpiť Koutea z oficiálnej webovej stránky